Ból - hipnoterapia pomocna w walce z bólem

co to jest ból?

redukcja bólu i znieczulenie - leczenie hipnoterapia

hipnoterapia jest skuteczną metodą redukującą ból.

Ból określany jest jako nieprzyjemne doznanie zmysłowe i/lub emocjonalne. Przynosi dyskomfort, cierpienie i nieprzyjemne doznania fizyczne i psychiczne.

Ból ma za zadanie przekazać nam, że coś dzieje się w organizmie, ale jest on zależny od naszego umysłu. Dowodem na to mogą być bóle fantomowe, czyli bóle amputowanych części ciała. Dotyczy to jednak także innych rodzajów bólu, np. migrenowych, czy menstruacyjnych.

 

 

Podsumowując, ból, jest sygnałem, który uświadamia nam np., że mamy przestać coś robić. Przykładowo jeśli każdorazowo po kawie boli Cię brzuch – oznacza to, że powinnaś przestać ją pić. Jeśli złapiesz rozgrzane żelazko – ból daje Ci znać, że masz je puścić.

Ból może wynikać nie tylko z przyczyn fizycznych, ale także emocjonalnych, psychicznych. Na przykład przewlekły stres, lęk, napięcia, zmęczenie. Często są to bóle psychosomatyczne. To również sygnał, aby coś zmienić, zaprzestać – umysł daje znak, aby się nie stresować czy nie przemęczać. Impulsem i motywacją do zmiany ma być właśnie ból, którego intensywność zwykle wzrasta proporcjonalnie do czasu ekspozycji na czynnik, który nam szkodzi. W efekcie doświadczamy m.in. migreny, bólu przewlekłego, czy nerwobólu różnego rodzaju.

redukcja bólu i znieczulenie - leczenie hipnoterapia

Znieczulenie, redukcja bólu a hipnoterapia

Hipnoterapia pozwala nauczyć się, jak wykorzystać moc swojego umysłu, aby dokonać pozytywnych zmian i zwiększyć kontrolę nad samą sobą. Podczas sesji hipnoterapii skupiasz się na relaksacji i pozbyciu się rozpraszających myśli. Możesz stać się bardziej otwarta na konkretne cele, takie jak zmniejszenie bólu. 

Skuteczność hipnozy w redukcji bólu, będącego objawem subiektywnym, stała się bezdyskusyjna.

Istnieją dowody potwierdzone naukowo, że hipnoterapia jest skuteczna przy bólu zarówno przewlekłym, długotrwałym jak i przy znieczuleniu miejscowym i może być pomocna również w nagłych (ostrych) bólach.

W historii znane są również operacje przeprowadzone na pacjentach, którzy byli poddani znieczuleniu przez hipnozę, bez środków farmakologicznych.

Dave Elman (1900-1967) – amerykański hipnotyzer, który od momentu, kiedy był świadkiem, jak jego umierający na raka ojciec otrzymał ulgę w bólu dzięki hipnozie, zafascynował się możliwościami jakie daje hipnoza. W późniejszym czasie zdobył sławę jako anestezjolog znieczulający hipnozą. Uczył hipnotyzować lekarzy i dentystów, aby pomóc usuwać choroby mające podłoże emocjonalne.

Autorzy badania z 2018 roku twierdzą, że hipnoza może „celować w różne obszary mózgu i zmieniać różne aspekty odczuwania bólu”.

O ile ból nie daje Tobie znać o poważnym problemie fizycznym (np. zapalenie, nowotwory), który bezwzględnie podlega wyleczeniu, a jest jedyną dolegliwością danej osoby – hipnoterapia zdecydowanie może Cię od niego uwolnić.

migrena - leczenie hipnoterapia hipnoza

sesje hipnoterapii

dla pragnących zredukować ból

Naucz się jak wykorzystać moc swojego umysłu, aby dokonać pozytywnych zmian i zwiększyć kontrolę nad samą sobą. Skupiasz się na relaksacji i pozbyciu się rozpraszających myśli. Otwórz się na konkretne cele, takie jak zmniejszenie bólu. 

Sesje hipnoterapii pomagają skutecznie pozbyć się lub zredukować bóle, które nie są spowodowane poważnymi problemami fizycznymi. Ból można zredukować i nawet się go pozbyć. Tak, jest to możliwe i mogę Ci w tym pomóc!

CZYM JEST HIPNOTERAPIA?
Hipnoterapia to forma terapii z powodzeniem stosowana w redukowaniu bólu i wielu innych problemów zdrowotnych, takich jak lęk czy zmiana nawyków i zachowań.

Chcesz dowiedzieć się więcej o hipnoterapii, hipnozie i redukowaniu bólu – skontaktuj się ze mną.

CHCESZ

zapisać się na sesję,zadać pytanie,dowiedzieć się więcej

ZAPRASZAM DO KONTAKTU

Zdjęcie profilowe

Anna Szotowska

HIPNOTYCZNA.PL
Hipnoterapeuta, Refleksoterapeuta,
HipnoRefleksoterapeuta,
Trener Autohipnozy

zapraszam na sesje
w Gdańsku

UWAGA!

W warunkach pandemii SARS-COV2 i obostrzeń gabinet CZYNNY codziennie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Rozmowa ułatwia doprecyzowanie szczegółów, nie obawiaj się naciągania przez telefon 😉
Logo_tm_full

Copyright © 2021 Anna Szotowska – Hipnoterapia Gdańsk | Hipnoterapia Gdynia | Hipnoterapia Trójmiasto | Hipnoza Gdańsk | Hipnoza Gdynia | Hipnoza Trójmiasto | HipnoRefleksologia | Autohipnoza | Kurs Autohipnozy | Polityka prywatności