jak rzucić palenie papierosów z pomocą hipnoterapii

Hipnoterapia Gdańsk – zapraszam do kontaktu lub zapoznania się ze szczegółami.

Palenie papierosów to choroba

Sesje hipnoterapii w Gdańsku pomogą w jej zwalczeniu.

Nikotyna powoduje uzależnienie fizyczne, ale gdy rzucasz palenie, to uzależnienie mija w ciągu kilku dni. Uzależnienie psychologiczne jest trudniejsze do zwalczenia i właśnie tu przewagę ma hipnoterapia, która dociera do pierwotnych przyczyn znajdujących się w podświadomości.

Palenie papierosów według Światowej Organizacji Zdrowia zostało uznane za chorobę przewlekłą, jak również za epidemię.

Skutki palenia papierosów

Międzynarodowa Agencja ds. Badań nad Rakiem (IARC) w 1986 roku ogłosiła, że palenie tytoniu powoduje raka nie tylko płuc, ale również nowotwory dolnego układu moczowego, raka trzustki oraz układu oddechowego. W 2014 roku oficjalna lista chorób powodowanych przez palenie tytoniu zawierała już kilkanaście różnych nowotworów. Dość jednoznacznie wynika z niej, że tytoniowy dym oddziałuje praktycznie na każdy narząd wewnętrzny.

Świadomość skutków palenia papierosów

Z przeprowadzonych przez zespół badaczy z:

 1. Wielkopolskie Biuro Rejestracji Nowotworów, Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu 
 2. Zakład Epidemiologii i Profilaktyki Nowotworów, Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu
 3. Katedra i Zakład Elektroradiologii, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

badań pod nazwą:

 

Analiza świadomości zdrowotnych skutków palenia tytoniu wśród wybranych grup społecznych

 

wykazano, że aż 98% badanych (z czego 74% stanowili niepalący i 26% stanowili palący) zdaje sobie sprawę ze szkodliwości palenia tytoniu i jego wpływu na powstawanie bardzo wielu chorób.

Papierosy to kosztowny nałóg

📌 rzuć palenie, zaoszczędzisz pieniądze i zdrowie ♥️

Takie wnioski można wyciągnąć na podstawie badań przeprowadzonych dla GIS w roku 2019. Badań przeprowadzonych na grupie 1000 osób.

0 %
nałogowych palaczy wypala średnio 20-29 papierosów dziennie!
0 %
palaczy wypala każdego dnia więcej niż zawartość jednej paczki, czyli 20 i więcej papierosów!

 Te liczby są bardzo wysokie.

Przy obecnej cenie za paczkę papierosów: 17zł i przy paleniu paczki dziennie palacz traci:

0
tygodniowo
0
miesięcznie (30dniowy miesiąc)
0
rocznie!

Do kosztów palenia dolicz koszty dodatkowych akcesoriów: zapalniczek, zapałek, odświeżaczy takich jak gumy do rzucia… kwota rośnie… czy to nie motywuje Cię by zacząć działać? 

13% czyli co siódmy palący próbował w ciągu ostatnich 12 miesięcy rzucić nałóg, jednak bez skutku. Czy to dotyczy również ciebie?

Argumentem najbardziej przemawiającym za rzuceniem palenia według 74% był wzrost cen wyrobów tytoniowych. Mimo że priorytetem wydawać się powinna kwestia zdrowia, to uzasadnienie to – jest, bez wątpienia, solidne. Patrząc na powyższe zestawienie, rzeczywiście jest to niewątpliwie kwestia, która palącemu dotychczas paczkę dziennie pozwoli zaoszczędzić na tygodniowe wakacje w Grecji w wysokim sezonie.

Obawiam się rzucenia palenia

Nie dziwią obawy, które mają osoby palące – przed rzuceniem nałogu. Większość z osób palących określa, że od rzucenia palenia odwodzi ich myśl o:

 1. Nieporadzeniu sobie w sytuacjach stresowych – 20%
 2. Przebywaniu w otoczeniu osób palących 18%
 3. Zniechęceniu po wcześniejszych nieudanych próbach rzucenia nałogu – 16%
 4. Przytyciu – 23% kobiet i 10% mężczyzn

Jak szkodliwe jest palenie papierosów i czemu powinieneś chcieć rzucić palenie

Z jakiego powodu palenie papierosów i tytoniu jest tak bardzo szkodliwe? Według danych podanych przez Krajowy Rejestr Nowotworów – w dymie tytoniowym znajduje się ponad 7 tys. związków chemicznych. Minimum 250 z nich jest szkodliwa, a 70 ma działanie rakotwórcze.

Najbardziej znanym komponentem jest nikotyna, ale należy mieć na uwadze takie składowe jak chociażby: aceton, arsen, cyjanowodór, owadobójczy DDT, czy formaldehyd.

dlaczego sięgasz po dymek? co powoduje, że nie możesz rzucić palenia?

Dlaczego osoby palące sięgają  po papierosa? Co nimi kieruje? Dlaczego tak trudno uwolnić się od palenia papierosów? Odpowiedzi są różne, a to częste z nich:

… bo jest to dla mnie przyjemność.
… bo mam nerwową pracę.
… bo nie mogę przestać. Tyle razy już próbowałem rzucić palenie.
… bo łatwej mi się wtedy skoncentrować.
… bo papieros mnie uspokaja.
… bo dzięki temu nie tyję.

Na spotkaniu w 2019r. podczas konferencji prasowej z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia zaznaczono, że w ciągu poprzedniego roku z nałogiem próbowało zerwać 50% palących. Co więcej, jak przyznał prof. dr hab. n. med. Jacek Jassem – kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – „Aż 95 proc. tych, którzy samodzielnie podejmują te próby, wraca do palenia”.

Dodatkowo, według 80% palących zadeklarowało, że chciałoby skończyć z nałogiem.

Próbowałaś/Próbowałeś rzucić palenie? co poszło nie tak?

Hipnoterapia to skuteczna metoda na rzucenie palenia. Fizyczne uzależnienie od nikotyny zwalczy Twoje ciało. Uzależnienie psychologiczne jest trudniejsze i tu rola hipnoterapii i walki z paleniem w podświadomości.

Jak rzucić palenie?

Hipnoterapia Gdańsk – dowiedz się o roli hipnoterapii poniżej

Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne uznało hipnozę za najskuteczniejszą pomoc w uzależnieniu od palenia.

Za hipnoterapią jako metodą na zakończenie nałogu tytoniowego przemawia zdecydowanie skuteczność – opublikowany przez American Journal of Clinical Hypnosis raport wykazał, że w przypadku rzucania palenia za pomocą hipnozy współczynnik powodzenia wynosi aż

0 %
(osoby, które pozostały abstynentami od 6 miesięcy do 3 lat po terapii)

University of Washington School of Medicine, Depts. Anestezjologii i Medycyny Rehabilitacyjnej, Int J Clin Exp Hypn. 2001 lipiec;49(3):257-66

skuteczność hipnoterapii - terapia awersyjna

Badanie naukowe z 1994 roku miało na celu sprawdzenie skuteczności hipnoterapii w połączeniu z terapią awersyjną. Badanie, w którym wzięło udział 186 osób (93 kobiety i 93 mężczyzn), wykazało, że po 3 miesiącach około 90% grupy kobiet i około 90% mężczyzn poddanych terapii zerwania z nałogiem - nadal nie paliło tytoniu.

Ocena skuteczności hipnoterapii

Inne badanie*, z 2001 roku, opublikowane przez International Journal of Clinical Experimental Hypnosis miało na celu ocenę skuteczności. W badaniu wzięły udział 43 osoby palące. Po 6 miesiącach 90% (39 osób) potwierdziło, że pozostają wolni od nałogu.

* University of Washington School of Medicine, Depts. Anestezjologii i Medycyny Rehabilitacyjnej, Int J Clin Exp Hypn. 2001 lipiec;49(3):257-66. Fryzjer J.

Hipnoza a może placebo?

Spośród 60 palących uczestników innego badania - 20 zostało przypisanych do pojedynczej sesji hipnozy, 20 do kontrolowanych warunków placebo i 20 pozostało bez leczenia. Grupa przypisana do hipnozy paliła znacznie mniej papierosów i wykazała się znacznie bardziej abstynencją niż grupa kontrolna placebo i grupa niepoddana leczeniu - w okresie po teście oraz podczas 4-, 12-, 24- i 48-tygodniowego okresu obserwacji.

Rzucenie palenia - wyzwania

Wyzwaniem dla palaczy, przy rzucaniu nałogu, jest fakt, że na co dzień spotykają się z wieloma wyzwalaczami – nawykami, które przypominają o zapaleniu papierosa:

 • Papieros do porannej kawy
 • Papieros po obiedzie
 • Papieros na nudę
 • Papieros podczas jazdy samochodem
 • Papieros na stres

Trzeba pamiętać, że nikotyna powoduje uzależnienie fizyczne, ale gdy rzucasz palenie, to uzależnienie mija w ciągu kilku dni. Uzależnienie psychologiczne jest trudniejsze do zwalczenia i właśnie tu przewagę ma hipnoterapia, która dociera do pierwotnych przyczyn znajdujących się w podświadomości.

Dodatkowo, podczas hipnoterapii hipnoterapeuta prowadząc terapię, przedstawia sugestie, które dosłownie tworzą nowe połączenia neuronowe. Dzięki temu komunikacja z częścią umysłu odpowiedzialną za nałóg jest zdecydowanie łatwiejsza i możliwe staje się skuteczne odrzucenie uzależnienia.

Hipnoterapia pomoże skutecznie rzucić palenie?

Kluczowym elementem w hipnoterapii, dzięki któremu nałóg jest skutecznie rzucany, jest zastąpienie go – innym, pozytywnym nawykiem. Taki który w pełni zaspokoi potrzeby, które wcześniej zaspokajane były przez palenie papierosów. Stąd też skuteczność hipnoterapii również przy usuwaniu innych, niechcianych uzależnień czy nawyków.

Terapia zastępcza nie opiera się na tych założeniach, dlatego też często bywa nieskuteczna.
Aby skutecznie zmienić nawyk, musisz w pełni zrozumieć wskazówkę i nagrodę, a następnie znaleźć odpowiednią nową rutynę, która idealnie pasuje do nich. 

Hipnoterapia jest olbrzymim narzędziem, które może stać się wspaniałym rozwiązaniem dla osób chcących raz na zawsze pozbyć się nałogu.

 

Ty i twoja decyzja jako klucz żeby rzucić palenie, skutecznie

Istnieje prawdopodobnie tylko jedno „ale” … tym „ale” jest twoja zdecydowana chęć i gotowość do rzucenia palenia. Jest to najważniejszy czynnik skuteczności hipnoterapii. Decyzja musi być w pełni Twoja i dla Ciebie. Nie na prośbę współmałżonka, nie na prośbę dzieci czy rodziny. Ona musi być Twoja w 100%. Ty musisz chcieć pozbyć się nałogu.

Aby Twoją podświadomość się zaangażowała – Twój świadomy umysł musi być zaangażowany i zdecydowany na pozbycie się nałogu.

Inne sposoby na rzucenie palenia nie przyniosły stałych rezultatów?

CHCESZ

zapisać się na sesję,zadać pytanie,dowiedzieć się więcej

ZAPRASZAM DO KONTAKTU

Zdjęcie profilowe

Anna Szotowska

HIPNOTYCZNA.PL
Hipnoterapeuta, Refleksoterapeuta,
HipnoRefleksoterapeuta,
Trener Autohipnozy

zapraszam na sesje
w Gdańsku

UWAGA!

W warunkach pandemii SARS-COV2 i obostrzeń gabinet CZYNNY codziennie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Rozmowa ułatwia doprecyzowanie szczegółów, nie obawiaj się naciągania przez telefon 😉
Logo_tm_full

Copyright © 2021 Anna Szotowska – Hipnoterapia Gdańsk | Hipnoterapia Gdynia | Hipnoterapia Trójmiasto | Hipnoza Gdańsk | Hipnoza Gdynia | Hipnoza Trójmiasto | HipnoRefleksologia | Autohipnoza | Kurs Autohipnozy | Polityka prywatności