TERAPIA PŁODNOŚCI
HipnoRefleksoTerapia
Anna Szotowska
Hipnoterapeuta i Refleksoterapeuta
JEDYNA W POLSCE,JEDNA Z NIELICZNYCH W EUROPIE h2>
oferuje skuteczne połączenie refleksologii stóp z hipnoterapią.
terapia i sesje dla
KOBIET i Mężczyzn
Jako jedyna w Polsce i jedna z nielicznych w Europie prowadzę sesje HipnoRefleksoTerapii.
HipnoRefleksoTerapia Płodności - czyli refleksoterapia stóp będąc jednocześnie w stanie hipnozy.
Pozwala to na działanie na jednej sesji zarówno na poziomie psychiki - dzięki hipnoterapii jak i na poziomie ciała - dzięki refleksoterapii - dając niesamowite możliwości i efekty.
CZYM JEST STAN HIPNOZY? (rozwiń by przeczytać więcej)
Stan hipnozy to dość niezwykłe doświadczenie, które, dotyka odmiennej świadomości, ale nie jest to ani sen ani stan bezwolności.
Osoba wprowadzona w stan hipnotyczny nie traci kontroli nad sobą. Osiąga zwiększony stan koncentracji wyłącznie na tych rzeczach, które w danej chwili są najważniejsze, dlatego bardzo ważne jest precyzyjne określenie celu do jakiego się zmierza.
CZYM JEST REFLEKSOTERAPIA? (rozwiń by przeczytać więcej)
Refleksoterapia - jest masażem leczniczym wykorzystującym wiedzę o punktach refleksorycznych na stopach (ale także na rękach, twarzy i uszach).
W stopie znajduje się około 7200 zakończeń nerwowych. Receptory na stopach odpowiadają konkretnym narządom, układom i częściom ciała człowieka.
Podczas zabiegu refleksoterapii stóp masowane są odpowiednie punkty refleksyjne, dzięki czemu impuls nacisku idzie układem nerwowym do mózgu, skąd trafia do narządu, którego receptor jest masowany. W ten sposób - masując kolejne punkty - pobudzane są do samoleczenia kolejno wszystkie narządy i układy człowieka.
Szacuje się, że w Europie obecnie aż 30 mln osób cierpi na problemy związane z bezpłodnością. W Polsce problem bezpłodności dotyczy nawet 20% par.
O bezpłodności mówi się wówczas, gdy para od ponad roku regularnego współżycia bezskutecznie stara się o potomstwo. Bezpłodność została zakwalifikowana przez WHO jako choroba cywilizacyjna i dotyczy ona obojga partnerów – przyczyny mogą leżeć po stronie kobiety, po stronie mężczyzny lub obojga.
refleksoterapia i płodność
Refleksologia stosowana jest jako naturalna metoda walki z bezpłodnością już od 3000 lat. Zajście w ciąże wymaga równowagi organizmu. Refleksoterapia pomaga osiągnąć ten stan.
Jak zajść w ciążę to pytanie z pozornie prostą odpowiedzią, jednak czasami sprawy komplikują się i trzeba sobie pomóc naturalnymi metodami.
Refleksoterapia stóp działa na całego człowieka, na wszystkie jego części i organy, dzięki czemu wprowadza stan równowagi także w narządach, w których nie wiemy, że są zaburzenia.
Pod kątem płodności i zajścia w ciążę – refleksologia ma znaczący wpływ na układ hormonalny, a także na obniżenie poziomu stresu – jako antidotum.
Pod kątem płodności i zajścia w ciążę
refleksologia ma znaczący wpływ na układ hormonalny, a także na obniżenie poziomu stresu - jako antidotum.
działanie refleksologii
Refleksologia zmniejsza i minimalizuje stres, lęk, niepokój i napięcie spowodowane niepłodnością
Refleksologia stymuluje owulację
Refleksologia minimalizuje hormonalne skutki stresu i obniża jego poziom
Refleksologia reguluje cykle miesiączkowe
Refleksologia stymuluje spermatogenezę
Dodatkowym aspektem jest to, że refleksologia daje starającym się parom poczucie kontroli
Już sam masaż działa uspokajająco i odprężająco na całe ciało i umysł. Jednak biorąc pod uwagę działanie na układ hormonalny, to łączymy w nim działanie na hormony stresu jak i hormony układu rozrodczego, ale i powiązanych – jak chociażby tarczycowych. Refleksologia czyli akupresura stóp poprzez receptory mobilizuje organizm do samouzdrawiania.
W zależności od tego czy hormonów jest za dużo czy za mało – masaż powoduje, że dany gruczoł endokrynny produkuje ich więcej lub mniej – dążąc do optymalnego poziomu. Należy pamiętać, że hormony wpływają na pracę całego organizmu. A równowaga hormonalna wpływa zarówno na zdrowie jak i na samopoczucie. To, co w dużej mierze rozregulowuje układ hormonalny, to stres, szczególnie długotrwały.
Refleksoterapia działa na zasadzie łuku odruchowego, gdzie podczas uciskania i stymulowania konkretnych punktów refleksorycznych stopy – impuls idzie układem nerwowym do mózgu, a stamtąd do konkretnego narządu, którego odpowiednia strefa jest masowana na stopie.
W efekcie zabiegów refleksologicznych doświadczamy przypływu energii, dobrego samopoczucia, uczucia lekkich nóg oraz – ustępowania dolegliwości. W kontekście układu rozrodczego i starań o potomstwo – masaż refleksologiczny reguluje gospodarkę hormonalną organizmu, niweluje napięcia i stres.
dodatkowo
oprócz powyższych aspektów, na które zbawienny wpływ mają zabiegi refleksoterapii stóp, można zauważyć inne działanie w zakresie układu rozrodczego kobiety:
- Zespół policystycznych jajników (PCOS)
- Endometrioza
- Mięśniaki
- Brak miesiączki
- Torbiele jajników
- Klimakterium
- Oraz niedoczynność tarczycy
Także w innych aspektach, które dotyczą mężczyzn takich jak:
- Zwalczanie bólu
- Usuwanie toksyn z organizmu
- Poprawa działania układów:
- hormonalnego
- krążenia
- moczowego
- trawiennego
- wydalniczego
- limfatycznego
- oddechowego
Refleksologia wpływa również na:
- poprawę przepływu energii w organizmie
- poprawaę ruchliwości stawów stopy
- poprawa krążenia i przepływu limfy – także w narządach rodnych
- ogólnie wzmocnienie organizmu
Jest coraz więcej głosów i dowodów na to, że
refleksologia z sukcesem wpływa na płodność i wspiera starania o maleństwo.
refleksologia - zajście w ciążę
Pomysłodawczynią jednych z najnowszych, dwuletnich badań klinicznych na oddziale IVF Derriford Hospital w Plymouth, jest refleksolog Jane Holt.
Przykładowe świadectwo działania refleksologii na płodność daje 34-letnia mama, która o pierwszą ciążę starała się 4 trudne lata mając 4 próby zapłodnienia in vitro. Kiedy wraz z partnerem zdecydowali się na drugie dziecko, lekarze stwierdzili, że zajście w ciążę w sposób naturalny jest „wysoce nieprawdopodobne”. Determinacja kobiety była jednak silniejsza niż te słowa. Umówiła się do refleksologa. Po jednym zabiegu refleksologii dostała pierwszą od pięciu lat miesiączkę. W ciążę, w naturalny sposób, zaszła po dwóch miesiącach od pierwszego masażu.
Innym przykładem jest 33-letnia kobieta, której próby zajścia trwały 3 lata. Przez część tego czasu przyjmowała leki stymulujące jajniki, jednak wszystko było bezskuteczne.
Ta kobieta również poddała się zabiegom refleksologii. Dwa tygodnie po szóstej sesji okazało się, że jest w ciąży.
Jane Holt zgłosiła się do oddziału po tym, jak spośród 23 kobiet poddanych refleksoterapii stóp aż 13 szczęśliwie zaszło w ciążę. Dodatkowo – jedna z kobiet o ciążę starała się 20 lat.
Planowane są kolejne badania, które zostaną przeprowadzone na 150 ochotniczkach.
Inna refleksolog – Claire Burrows pomogła masażami refleksologicznymi ponad 300 Irlandzkim parom zajść w ciążę.
Takich pięknych historii można znaleźć naprawdę wiele.
Ja również jestem częścią takich historii - w swoim doświadczeniu dzięki masażom refleksoterapii pomogłam kilku parom cieszyć się szczęściem ciąży i powiększeniu rodzin. Pary te, przed poddaniem się zabiegom refleksoterapii - przez wiele miesięcy, bądź lat bezskutecznie starały się o potomstwo. Jest to mój olbrzymi sukces, który pragnę powiększać ❤️
Anna Szotowska
HipnoRefleksoTerapeutaJeśli nie ma medycznego powodu, dla którego para nie może mieć dzieci - refleksologia może okazać się wybawieniem.
Jak stres wpływa na płodność?
Dla wielu par staranie się o potomstwo - w przypadku, gdy kolejne próby kończą się niepowodzeniem, staje się okresem stresu, strachu, lęku i niepokoju.
Kiedy stres narasta i kumuluje się - wzrasta w organizmie poziom hormonów stresu - adrenaliny i kortyzolu.
Badania dowodzą, że stres może zdecydowanie utrudniać zajście w ciążę.
Organizm ludzki charakteryzuje się homeostazą, czyli równowagą ustrojową.
Jednak nie jest to zbyt powszechny stan ponieważ już chociażby niewielki stres wybija go z tego stanu. Procesy biochemiczne zachodzące pod wpływem stresu powodują powstawanie zaburzeń metabolicznych, zaburzeń układu immunologicznego, chorób psychicznych oraz różnych endokrynopatii.
Długotrwały stres tym bardziej wyniszcza organizm uruchamiając mechanizmy na linii podwzgórze przysadka nadnercza, które w dużej mierze działają na sferę psychiczną. Adrenalina, noradrenalina i kortyzol, to trzy główne hormony odpowiadające za pojawienie się reakcji na stres.
Dodatkowo w reakcje związane z przewlekłym stresem zaangażowana jest przysadka mózgowa - gruczoł wpływający na pracę wielu innych gruczołów endokrynnych - dlatego też stres skutkuje zaburzeniami w całej gospodarce hormonalnej, czego skutkiem może być niepłodność.
Podczas gdy organizm bombardowany hormonami w trakcie długotrwałego napięcia emocjonalnego - musi zrekompensować sobie nadmiar stresu, aby dążyć do równowagi. Ponieważ nie jest jednak możliwe, aby każdorazowo w organizmie były wystarczające ilości wszystkich hormonów, to przetwarza jedne w inne, aby się bronić, aby przetrwać. Ustala priorytety - i w sytuacji, kiedy musi wybierać - to w pierwszej kolejności dba, aby wesprzeć reakcję stresową kosztem reprodukcji. Kortyzol może być wytwarzany z progesteronu - odpowiedzialnego chociażby za zagnieżdżenie zarodka w macicy i utrzymanie ciąży. Jeśli więc kobieta pozostaje pod wpływem długotrwałego stresu, to wszystkie zasoby progesteronu - zamiast wspierać ewentualny okres rozrodczy - przekształca się w mechanizm walki ze stresem. Organizm w pewnym momencie przestaje być w stanie produkować wystarczającą ilość hormonów płciowych, co w konsekwencji prowadzi do problemów z zajściem w ciążę, bądź niepłodności.
Jedna ze znanych orędowniczek świadomej płodności, Jessie Brebner, słusznie zauważa, że w czasie kiedy opanowuje nas stres, napięcie i lęk - owulacja schodzi na dalszy plan, organizm zarzuca utrzymanie owulacji, priorytetem dla organizmu jest przetrwanie. Początkowo dochodzi do zaburzeń cyklu miesiączkowego i owulacji, aż po długotrwałym czasie może wyłączyć się zupełnie.
Jak refleksoterapia wspiera płodność?
Nieoceniona skuteczność refleksoterapii w działaniu relaksującym, uspokajającym i odprężającym ma swoje odzwierciedlenie w poziomie hormonów stresu, które obniża.
Refleksologia uspokajając układ nerwowy, wspierając układ endokrynny i przywracając równowagę nadnerczy - oprócz likwidowania napięcia i stresu, poprawia sen, zmniejsza lęk, poprawia samopoczucie oraz nastrój.
Dodatkowo podnosząc poziom optymizmu. Im organizm jest bardziej zrównoważony hormonalnie i jest uspokojony i odprężony tym lepiej jest przygotowany i ma więcej sił na przygotowanie się i utrzymywania warunków potrzebnych do poczęcia, a później do utrzymania ciąży.
Będący przyczyną nawet około 20% niepłodności zespół policystycznych jajników jest jedną z chorób, na którą wpływ mają czynniki endokrynologiczne (hormonalne). Obok bezowulacyjnych cykli, charakteryzuje się nadprodukcją męskich hormonów płciowych - androgenów.
Przeprowadzone badania wykazały, że wyniki dla wszystkich poniższych dolegliwości, bądź chorób uległy poprawie dzięki zastosowaniu refleksoterapii *:
- zespół policy stycznych jajników (PCOS)
- zaburzenia miesiączkowania
- zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)
- zaburzenia równowagi hormonalnej
- niedrożne lub uszkodzone jajowody
- endometrioza
- zaburzenia miesiączkowania
- choroby zapalne miednicy
- problemy z szyjką macicy, zrosty
* Tiran D (2010) Refleksologia w ciąży i porodzie . Churchill Livingstone Elsevier : Londyn
równowaga hormonalna a zapłodnienie
Równowaga hormonalna obojga partnerów jest konieczna do zapłodnienia i zajścia w ciążę oraz - dodatkowo u kobiety - do jej utrzymania i do urodzenia zdrowego dziecka.
Hormonami mającymi znaczenie dla funkcji rozrodczych są:
- U kobiet:
- Estradiol
- Progesteron - wytwarzany w nadnerczach i jajnikach, jest jednym z głównych hormonów regulujących cykl menstruacyjny, równoważy działanie estrogenu, potrzebny jest do utrzymania libido, jest niezbędny do poczęcia i utrzymania ciąży, wspomaga rozwijający się zarodek, a progesteron wytwarzany w czasie ciąży przez łożysko - pomaga utrzymać rozwijające się dziecko
- Folitropina - hormon folikulotropowy (FSH) - wytwarzany przez przysadkę mózgową, odpowiedzialny za regulowanie wzrostu, rozwój i dojrzewanie organizmu, reguluje procesy rozrodcze,
- Lutropina - hormon luteinizujący (LH) - wytwarzany przez przysadkę mózgową, jest odpowiedzialny za wywołanie owulacji oraz rozwój ciałka żółtego
- Kortyzol - wytwarzany przez nadnercza, choć kontrolowany przez podwzgórze, jest uwalniany w odpowiedzi na stres
- Androgeny:
- DHEA (dehydroepiandrosteron) - wytwarzany przez nadnercza, tworzone przez niego są estrogen i testosteron
- Testosteron - wytwarzany przez jajniki, korę nadnerczy i łożysko w trakcie ciąży, wspiera libido
- U mężczyzn
- Testosteron - wytwarzany przez korę nadnerczy i jądra, wpływa na powstawanie i dojrzewanie plemników, utrzymanie prawidłowego popędu płciowego, utrzymanie funkcji męskich narządów płciowych
- Estrogen - wytwarzany w mosznie, tkance tłuszczowej i mózgu, odpowiada za płodność, decyduje o ruchliwość plemników (im mniej estrogenu tym mniej ruchliwe plemniki)
- Progesteron - wytwarzany przez nadnercza i jądra, pomaga równoważyć poziom estrogenów
- Lutropina - hormon luteinizujący (LH) - wytwarzany przez przysadkę mózgową, swoim działaniem odpowiada za produkcję testosteronu, odgrywa rolę w tworzeniu plemników
- Folitropina hormon folikulotropowy (FSH) - wytwarzany przez przysadkę mózgową, odpowiada za powiększenie cewek moczowych oraz za wytwarzanie plemników
- Kortyzol - wytwarzany przez nadnercza, choć kontrolowany przez podwzgórze, jest uwalniany w odpowiedzi na stres
- DHEA (dehydroepiandrosteron) - wytwarzany przez nadnercza, niezbędny w utrzymaniu prawidłowego poziomu testosteronu
Oczywiście wymienione wyżej funkcje nie są wszystkimi, jakie pełnią te hormony.
Istnieje bardzo wiele objawów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych. U kobiet szczególnie znaczące są: tkliwość piersi, zespół napięcia przedmiesiączkowego, zespół policy stycznych jajników, zimne dłonie i stopy, rzednące włosy, zarost na twarzy bądź na ciele, uderzenia gorąca, depresja, suchość pochwy, lęk, bezpłodność, nieregularne okresy, zmniejszone libido, brak owulacji, obrzęk piersi, nawracające poronienia, otyłość, wahania nastroju, zatrzymanie wody w organizmie, ale także inne.
U mężczyzn są to: drażliwość, powiększone piersi, obniżone lub utrata libido, zaburzenia erekcji, wypadanie włosów, powiększenie prostaty, lęk, bezpłodność oraz inne.
Mając na uwadze znaczną rolę hormonów pełniących funkcje rozrodcze zarówno u kobiet jak u mężczyzn - należałoby objąć refleksoterapią oboje partnerów.
Terapia
Sesje hipnoterapii i refleksoterapii w jednym czyli HipnoRefleksoTerapia Płodności.
wzmocnieniem, spotęgowaniem
REFLEKSOTERAPII i HIPNOTERAPII JEST ich połączenie!
h2>
Oferuję sesje HipnoRefleksoTerapii Płodności – skuteczne połączenie refleksologii stóp z hipnoterapią.
Połączenie pozwalające na działanie na jednej sesji zarówno na poziomie psychiki – dzięki hipnoterapii jak i na poziomie ciała – dzięki refleksoterapii stóp – dając niesamowite możliwości i efekty.
W trakcie terapii, która może obejmować od kilku do kilkunastu sesji indywidualnie dopasowujemy zabiegi i sesje, jednak czas trwania bywa zróżnicowany.
Jeśli w organizmie jest duża nierównowaga, dobrze, aby zabiegi były wykonywane dość często, np. co tydzień, aby intensywnie uruchamiać procesy samoregulacji organizmu.
Oczywiście wydłużenie odstępów między masażami nie determinuje mniejszej skuteczności. Jedynie powoduje, że proces będzie trwał dłużej. Niewykluczone jednak, że zajście w ciążę zaskoczy przyszłych rodziców po jednej, czy dwóch sesjach!
HipnoRefleksoTerapii dla kobiet
przez 4-6 tygodni (przez cały cykl)
następnie co dwa tygodnie w okresie przed i po owulacji.
HipnoRefleksoTerapii dla mężczyzn
przez 8-12 tygodni
w celu pobudzenia prawidłowej spermatogenezy
Pierwsze spotkanie
2-3 spotkanie
Kolejne spotkania
Dzięki hipnorefleksotepii działam nie tylko na całe ciało (część refleksoterapii) ale i na sferę psychiczną, duchową (część hipnoterapii), które prowadzone są w tym samym czasie.
Połączenie tych dwóch części daje kompletną całość i otwiera bramy do pięknej przyszłości, której celem jest życie.
nowe życie
To wszystko dopełni całości terapii umożliwiając szczęśliwe przyjęcie nowego życia, a także zaowocuje pozytywnymi efektami na przyszłość ❤️
Przeciwskazania
do refleksoterapii stóp
Przeciwwskazania do refleksoterapii stóp to:
- I trymestr ciąży (przeciwwskazanie względne – należy poinformować refleksologa o ciąży)
- Ciąża zagrożona
- Zakrzepica żył, zapalenie żył
- Ostre stany zapalne układu limfatycznego
- Stany przed i po przeszczepach narządów
- Stany bezpośrednio przed i po zabiegach chirurgicznych (około 1-2 miesiące)
- Chłoniak
- Tętniak
- Rany stopy (szczególnie otwarte)
- Grzybica stóp
- Zmiany skórne na stopach
- Stany pourazowe stóp
- Ciężkie choroby infekcyjne z wysoką gorączką
- Choroby psychiczne z objawami wysokiej pobudliwości
Ponieważ refleksoterapia przyczynia się do oczyszczania organizmu z toksyn. To powoduje, że po zabiegu mogą pojawić się takie chwilowe objawy jak: wzmożone oddawanie moczu, ciemniejsze zabarwienie moczu, wzmożona potliwość, wzmożone pragnienie, senność, zaburzenia apetytu, katar.
Zajście w ciążę a hipnoterapia
Hipnoterapia pomaga pozbyć się lęków, traum, fobii, zniweluje skutki negatywnych wydarzeń i wspomnień, które mają lub mogą mieć wpływ na Twoje obecne życie i nastawienie oraz na Twoje zdrowie.
Dodatkowo hipnoterapia obniża poziom stresu, pomaga podnieść wiarę w siebie, optymizm i pozytywne nastawienie, a także uspokaja i uczy kreować Twoją rzeczywistość.
CHCESZ
zapisać się na sesję,zadać pytanie,dowiedzieć się więcej h1>
ZAPRASZAM DO KONTAKTU
Anna Szotowska
HIPNOTYCZNA.PLHipnoRefleksoterapeuta,
Trener Autohipnozy
zapraszam na sesje
w Gdańsku
UWAGA!
W warunkach pandemii SARS-COV2 i obostrzeń gabinet CZYNNY codziennie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Copyright © 2021 Anna Szotowska – Hipnoterapia Gdańsk | Hipnoterapia Gdynia | Hipnoterapia Trójmiasto | Hipnoza Gdańsk | Hipnoza Gdynia | Hipnoza Trójmiasto | HipnoRefleksologia | Autohipnoza | Kurs Autohipnozy | Polityka prywatności